מדרסים לילדים

על מנת לבנות מדרסים נכונים ויעילים לכל תחום ספציפי, יש צורך בידע, במחשבה ובניסיון מצטבר רב שנים. (40 שנה).
לרוב הילדים, עוד מרגע תחילת הליכתם, יש נטייה מסויימת של קריסה פנימית של כף הרגל.

יציבות מבוקרת
שליטה תנועתית
בלימה מקסימלית
תאוצה מהירה
מדרסים לילדים
להתייעצות או להתאמת מדרסים לילדים, צרו קשר כעת:

חשוב לזכור: שימוש במדרסים מגיל ילדות חשוב ביותר ויתרום רבות להתפתחות תקינה של כפות רגליו של הילד,  ליציבה נכונה וכמובן, איכות חיים טובה יותר בעתיד אך כאמור, יש צורך בחוות דעת רפואית.

לרוב הילדים, עוד מרגע תחילת הליכתם, יש נטייה מסויימת של קריסה פנימית של כף הרגל מכיוון שמבנה העצמות עדיין לא בשל ומגובש, לכן ניתן לחשוב שכל ילד קטן סובל מ”פלטפוס” (רגל שטוחה) .

אסור בכל תכלית האיסור לבנות לילד קטן מדרסים ללא הפנייה מפורשת של רופא, על מנת שלא לגרום לנזק.

חשוב לקחת את הילד מיד כשהוא מתחיל ללכת, לביקורת אצל רופא אורטופד שיגדיר מקצועית אם אכן קיימת בעיה מולדת שניתן וצריך לטפל בה באופן מיידי.

סוגי המדרסים שבונים לילדים הם כמובן שונים ומגוונים, כשחלק מהרופאים ימליצו על מדרסים קשיחים בעלי דפנות גבוהות וחלקם ימליצו על מדרסים רכים וגמישים יותר. קראו על מדרסים בהתאמה אישית.

מידע נוסף אודות מדרסים לילדים

 

בריאות ילדינו היא נושא רב חשיבות, למעשה הכי חשוב עבורנו ההורים. מדרסים עבור ילדים עשויים להיות פתרון אופטימלי למצוקות פיזיות, ולעתים אף רגשיות, ועל כן כדאי להקדיש תשומת לב ומחשבה לנושא ובעיקר להבין מתי מדרסים הם אכן חיוניים עבור ילדים, ואיך לבחור בחוכמה את המדרסים האופטימליים עבורם.

מתי כדאי לשקול את נחיצות המדרסים?

ישנם מספר מקרים שבהם כדאי לשקול שימוש במדרסים לילדים, והנפוץ ביותר ביניהם הוא הפלטפוס. פירוש המונח "פלטפוס" הוא רגל שטוחה, והכוונה היא למצב שבו הקשת האורכית של כף הרגל לא ממלאת את תפקידה החשוב (יצירת הקשת בזמן תנועה או עמידה) או שהיא כלל אינה קיימת (עקב ליקוי מבני בכף הרגל). במקרים אלה אין חלוקת עומסים מאוזנת על החלקים השונים של כפות הרגליים וכתוצאה מכך עלול הילד לסבול מכאבים של ממש – ולא רק ברגליים אלא גם למשל בגב התחתון, ועוד כדאי לדעת שהמנח הלקוי של כף הרגל עקב הפלטפוס עלול ליצור גם כאבי גדילה.

מצד שני, עד גיל 4 פחות או יותר כמעט כל כפות הרגליים של הילדים והפעוטות נראות שטוחות, וזאת בשל רקמות שומן ש"ממלאות" את האזור הקעור שיוצרת הקשת. במקרים אלה, באופן טבעי, אין צורך במדרסים שכן אין בעיה מבנית בכף הרגל.

בהתאם ההמלצה היא לא להסתמך על צורתה של כף הרגל אלא לפנות בכל מקרה של חשש/חשד לפלטפוס לאבחון מקצועי ולמומחים בעלי יושרה שיספקו תשובה מהימנה לשאלה האם ישנו צורך במדרסים או לא.

מקרים נוספים שבהם כדאי לשקול שימוש במדרסים אצל הילד הם הליכה על קצות האצבעות, תלונות על כאבים ברגליים (או בגב) – מדובר באינדיקציות לכך שתיתכן בעיה מבנית שמדרסים עשויים לתקן – וכן דלקת בשם קלקאנאוס אפופיזיטיס. זוהי דלקת בעצם העקב, שעלולה להיווצר אם הקשת האורכית קמורה יתר על המידה, בשל עודף משקל או בגלל שגיד האכילס הדוק מדי, ואשר גורמת לכאב של ממש באזור העקב.

מתי אפשר להתחיל להשתמש במדרסים?

כפות הרגליים ממשיכות כמובן להתעצב לאורך כל תקופת הילדות. הקשת האורכית, לדוגמה, מסיימת להיבנות בדרך כלל רק בגיל 7-8 וממשיכה להתרחב ולהתארך עוד כ-8 עד 10 שנים, ועל כן ישנו לפעמים חשש כי שימוש במדרסים לילדים ללא צורך אמיתי יכביד עליהם ואולי אף יפגום בהתפתחותה הטבעית של כף הרגל.

מצד שני, ויתור על שימוש במדרסים כשישנו ליקוי מבני בכף הרגל או כשהילד סובל מכאבים ומתקשה בתנועה עלול להוביל להחמרת המצב. בנוסף הקושי לנוע בחופשיות בגילאים צעירים – בין אם ילדות מוקדמת ובין אם בגיל הנעורים – עלול לגרום גם לקושי במישור הנפשי, שהרי בגילאים אלה לתחושת חריגות או חוסר יכולת ישנו מחיר רגשי כבד.

השיפור שמקנים מדרסים מותאמים לילדים

מדרסים לילדים עשויים להוביל לשיפור דרמטי הן ביציבה, הן בתנועה והן כאמור במישור הרגשי.

על מנת שהשיפור יתרחש חשוב כמובן לבחור מדרסים איכותיים, ועוד יותר חשוב שהם יהיו מותאמים לילד הספציפי (ולא מדרסי מדף).

אמנם גם התאמת מדרסים לילדים הספציפיים לא משנה את המבנה של כפות הרגליים, אבל המדרסים מונעים כאב (וכמובן שחיים נטולי כאב שונים לחלוטין מחיים שכרוך בהם כאב באופן קבוע) ומבטיחים כי המצוקה והקושי שנוצרים עקב הליקוי המבני לא יחמירו – שכן בזכות המדרסים העומסים המוטלים על כפות הרגליים מפוזרים באופן נכון ובריא הרבה יותר, כאילו כלל אין ליקוי מבני.

-> פתרונות לדרובן
-> פתרונות לחיילים

מדרסים לילדים
5 (100%) 1 vote