מדרסים לדורבן

התקשרו  עכשיו 077-729-8702!

 

✓ התאמה אישית לסובלים מדורבן

 

✓ מניעת פציעות

 

✓ טיפול בכאבים ופציעות

 

מלאו את הטופס ונחזור אליכם במהרה!
מדרסים לדורבן

התאמת מדרסים אישית במכון אורטופדי פיקס פיט

מדרסים לדורבן – טיפול ומניעת דורבן בעקב

דורבן, או בשם הרפואי של הדלקת, Plantar Fasciitis, היא אחת הפגיעות היותר נפוצות בכפות הרגליים שלנו. המדרסים האיכותיים של FIX FEET מהווים הן אמצעי מניעה מעולה והן חלק מהטיפול בפגיעה שכבר נגרמה.

מהו דורבן?

דורבן היא כאמור דלקת בכף הרגל, וליתר דיוק ברצועה ששמה Plantar Fascia. זוהי אחת הרצועות המרכזיות של כף הרגל, והיא מחברת את העצם שבאזור העקב עם העצמות הקטנות שבאצבעות (ובהתאם צורתה של ה- Plantar Fascia היא צורת מניפה).

 

הסיבה לדלקת היא עומס יתר על רצועה זו שמאלץ אותה להימתח יותר מכפי שהיא מיועדת ומסוגלת לבצע, ועל כן נוצרים בה קרעים קטנים. הגוף מנסה באופן טבעי לאחות את הקרעים וזוהי בעצם הדלקת, המתאפיינת בהצטברות סידן ובלחץ של תאים דלקתיים על תאי עצב.

 

בנוסף, עקב הצטברות הסידן, נוצר מעין זיז הבולט מהעקב, ומאחר שזיז זה נראה כמו הקוץ של החיה החיננית זכתה הדלקת לשם הציורי (אם כי מי שסובל ממנה יתקשה למצוא בה חן).

 

מדרס איכותי המותאם אישית למטופל בזכות הכלים המתקדמים של FIX FEET מבטיח חלוקה מאוזנת של העומסים ומפחית את עומס היתר המוטל על ה- Plantar Fascia, ובכך מסייע להחלמה ו/או מונע את היווצרות הדורבן מלכתחילה.

 

מודעת מדרסים לדורבן
יציבות מבוקרת
בלימה מקסימלית
תאוצה מהירה
שליטה תנועתית

מדוע נוצר עומס יתר על הרצועה?

הסיבות העיקריות להיווצרות עומס יתר על רצועת ה- Plantar Fascia שכאמור מוביל לדורבן הן:

עלייה משמעותית במשקל הגוף, ובפרט אם היא מתרחשת תוך זמן קצר יחסית (כך שהרצועה אינה מסוגלת לשאת את עודף המשקל).

 

כפות רגליים שטוחות או כפות רגליים שהקשת בהן גבוהה – חשוב להדגיש שלא כל מי שכפות רגליו שטוחות ילקה בדלקת המכאיבה, אולם לאנשים אלה מומלץ במיוחד לרכוש מדרסים מותאמים אישית שכן הסבירות להיווצרות הדורבן אצלם גבוהה מהממוצע.

 

פעילות גופנית אינטנסיבית מדי או העלאה משמעותית של דרגת הקושי באופן לא הדרגתי (כך שהרצועה לא מספיקה להסתגל לעוצמות הגבוהות ולעמוד בעומסים החדשים).

 

הסימפטומים המרכזיים של הדורבן

כשהדורבן רק נוצר הסימפטום העיקרי הוא כאב, בעיקר בחלק האחורי של כף הרגל (כלומר בעקב). הכאב עשוי להיחוות כדקירות, תחושת צריבה או כאב עמום יותר.

 

בדרך כלל הכאב יורגש במיוחד אחרי פרקי זמן ממושכים של שכיבה או ישיבה, שכן במהלך ישיבה ממושכת הרקמה מתקררת, ואילו כשהיא מתחממת הכאב הופך קל יותר או בלתי מורגש כלל.

 

חשוב להדגיש כי דורבן הוא פציעה מתעתעת מאוד: ברוב המקרים הדלקת מתאפיינת בהתחלה בכאבים קלים ואפילו סבילים, והאדם עלול להאמין כי הוא יוכל להמשיך לתפקד כרגיל ללא כל שינוי וללא שום טיפול (שהרי הוא מסוגל לשאת את הכאב, כך שמן הסתם הוא יחלוף כלעומת שבא). יחד עם זאת פציעת הדורבן עלולה להחמיר בהיעדר טיפול ובפרט תמיכה טובה יותר בכף הרגל, הכאבים יהפכו קשים יותר, התנועה מוגבלת מאוד וישנם אף מקרים המסתיימים בניתוח (קראו על מדרסים ביומכניים).

 

אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי – אם אתם סובלים מאחד הסימפטומים המעידים על חשש להיווצרות דורבן פנו מייד לאורטופד ובמקביל אתם מוזמנים להתייעץ גם איתנו על מנת להגיע למדרסים האופטימליים עבורכם.

הספורטאים הגדולים בארץ ובעולם ממליצים

אלון מזרחי

אלון מזרחי - פרופיל

דויד סולארי

דויד סולארי תמונת פרופיל

דייגו קוסטה

דייגו קוסטה פרופיל

שון דאוסן

שון דאוסון פרופיל

גל מקל

גל מקל פרופיל

אנדיוני

אנדי רם ויוני ארליך - פרופיל
מדרסים לדורבן
4 (80%) 2 votes